Project

Noodhulp voor kinderen – overstromingen Kenia

Noodhulp voor kinderen in Kenia

Ontheemden in opvangcentra hebben dringend behoefte aan basisgezondheidszorg en bescherming, want er is een verhoogd risico op bijvoorbeeld misbruik door een gebrek aan privacy, gescheiden wasruimtes, etc.

Wat kun jij doen?

Helpen kan op allerlei verschillende manieren en is gemakkelijker dan je denkt.

Jouw hulp is onmisbaar

Kenia heeft te maken met de gevolgen van zeer ernstige overstromingen. Ook de kinderen in ons project in Thika in Kenia zijn getroffen. Hun huizen, gemaakt van leem en golfplaten, zijn meegesleurd door het water. Ze zijn hun huisraad en schoolspullen kwijt. Hun voedsel is weggespoeld of bedorven en drinkwaterbronnen zijn vervuild.

Doneer nu en help kinderen en gezinnen in nood.

Wat doen wij?

Het bieden van directe hulp en ondersteuning aan kinderen en hun families die getroffen zijn door de overstromingen en voorkomen dat kinderen worden uitgebuit in deze situatie.

Onze aanpak

Ons zes maanden durende project omvat:

  • Distributie van dekens en matrassen.
  • Levering van 5000-liter watertanks aan 5 basisscholen.
  • Verstrekking van waterzuiveringsmiddelen.
Doneer nu
Schoolmaterialen

Schoolmaterialen (schooluniform, schooltas, schriften, schoenen en pennen/potloden) voor 200 kinderen, zodat kinderen naar school kunnen.

Psychosociale ondersteuning

Psychosociale ondersteuning voor 200 kinderen en 150 ouders om hun trauma’s te verwerken.

Constante steun

Constante steun aan de meest kwetsbare huishoudens om bijvoorbeeld eten en bouwmaterialen te kopen.

Voorlichting aan huishoudens

Voorlichting aan huishoudens om hen te informeren over directe manieren om met de gevolgen om te gaan. Bijvoorbeeld de gevaren van door water overgedragen ziekten en andere aandoeningen die veroorzaakt zouden kunnen worden door stilstaand rioolwater en het slapen in de open lucht.

Kinderrechten

Ze ontvangen voorlichting over kinderrechten.