Vrijheid om te kiezen. Dat gun je ieder kind toch?

Vrijheid om te kiezen. Dat gun je ieder kind toch?

Miljoenen kinderen wereldwijd worden seksueel uitgebuit of gedwongen te werken. Zij hebben niet de keuze om nee te zeggen. Veiligheid, kansen en keuzevrijheid, daar hebben kinderen recht op en daarom voeren we campagne.

Kinderen staan centraal in alles wat we doen

Miljoenen kinderen wereldwijd worden seksueel uitgebuit of gedwongen te werken. Wist je dat 160 miljoen kinderen gevaarlijk werk doen, zoals in micamijnen? En dat 1 op de 5 meisjes en 1 op de 13 jongens in de Filippijnen seksueel uitgebuit worden? Nog maar te zwijgen van de ontelbare kwetsbare kinderen die de dupe worden van uitbuiting tijdens humanitaire crises.

Kinderuitbuiting gaat om ernstige schendingen van kinderrechten, met soms vergaande gevolgen: uitbuiting berooft kinderen van hun kindertijd en hun recht op scholing. Daarnaast is het schadelijk voor hun lichamelijke en geestelijke ontwikkeling.

Samen met lokale organisaties in Oost-Afrika en Azië verbetert Terre des Hommes de kansen, veiligheid en keuzevrijheid van deze kinderen. Hierbij richten we ons specifiek op kinderarbeid, seksuele uitbuiting van kinderen en uitbuiting van kinderen in humanitaire setting.

Lees meer over hoe we te werk gaan

Miljoenen kinderen worden uitgebuit. Wij bieden ze bescherming. Strijd mee. Stop de uitbuiting van kinderen

Kinderarbeid

Wij strijden tegen extreme vormen van kinderarbeid. Wereldwijd. Omdat kinderen recht hebben op bescherming. Recht om naar school te gaan. Om te bouwen aan een betere toekomst. Daarom zorgen wij dat ze naar school kunnen, geven we voorlichting en hulp aan gezinnen om hun inkomen te vergroten. Luisteren we naar kinderen en pakken de systemen aan die kinderuitbuiting mogelijk maken.

Ik wil meer weten over kinderarbeid

Seksuele uitbuiting van kinderen

Miljoenen kinderen worden seksueel uitgebuit. Wereldwijd. Online, op plekken waar veel reizigers komen, in thuissituaties of in een bordeel. Wij komen op voor deze kinderen. We zetten in op preventie door voorlichting en door de verantwoordelijken op hun taak te wijzen. We zorgen voor een veilige plek en bieden ze de hulp en bescherming die ze nodig hebben. Ook voeren wij politieke actie voor meer controle en betere wetten.

Lees meer over seksuele uitbuiting

Noodhulp

In tijden van geweld, honger, ziekte en natuurrampen zijn kinderen erg kwetsbaar voor uitbuiting. Wij komen meteen in actie. In extreme noodsituaties bieden wij directe noodhulp aan kinderen en gezinnen. Hier zorgen we voor een veilige plek waar ze worden beschermd tegen uitbuiting. En waar ze leren om te gaan met de heftige dingen die ze hebben meegemaakt. Dit doen we samen met andere plaatselijke organisaties. Samen maken we het verschil.

Lees meer over noodhulp

Kinderen vertellen

Amrita (17) – Seksuele uitbuiting

“Als mensen weten dat je Devadasi bent, word je gepest.”

“Ik wil mensen helpen en vooral mijn moeder als ze ooit ziek wordt en behandeld moet worden”.

Rosia (10) – Kinderarbeid

“Werken in de mijn helpt niet om te leren, school wel”

Eldana (9) – Noodhulp

“Ik rende met mijn familie door ons dorp op zoek naar een veilige plek.”

Onze aanpak werkt

We bereikten in 2022 177.777 kinderen direct met 53 projecten in 2022, dankzij samenwerking met bedrijven, partnerorganisaties, (lokale)overheden, onze ruim 1.700 vrijwilligers in Nederland en natuurlijk kinderen wereldwijd

Bekijk het online jaarverslag van 2022

Het Jaaroverzicht 2022 is een Nederlandse samenvatting van het Engelstalige Jaarverslag.

Kijk hoe jij kan helpen

Doneer geld

Wordt donateur, steun ons als partner of geef groots!

Strijd mee met geld

Doneer tijd

Word vrijwilliger, houd een spreekbeurt, teken een petitie of kom in actie!

Strijd mee met tijd

Doneer spullen

Geef of doneer spullen of word vrijwilliger.

Doneer spullen